breadcrum image

JO13-1: Een goed begin is het halve werk

  • Home Blog JO13-1: Een goed begin is het halve werk

JO13-1: Een goed begin is het halve werk
Het vorige kwart werd met een goed gevoel afgesloten. In de laatste competitiewedstrijd werd er gewonnen en iedereen had het gevoel dat er stappen waren gezet. De Boys konden elke tegenstander partij bieden. Toch werd er door de KNVB flink geschoven in de indeling, waardoor ons team een klasse lager werd ingedeeld. Dat was even slikken, al bood het ook nieuwe kansen — bijvoorbeeld om hoog in te schieten en voor het kampioenschap te gaan.
De eerste wedstrijd na de competitie was een oefenduel tegen vv Enter. Omdat Enter het afgelopen kwart in de eerste klasse speelde, was dit een mooie graadmeter. De Boys wonnen overtuigend met 0-3. Niet alleen de uitslag was positief, vooral het spel in de eerste helft was uitstekend. Het middenveld kwam goed aan voetballen toe. Groot Boys-talent Gijs Westerik speelde zijn beste wedstrijd tot nu toe: een kop kleiner dan zijn tegenstanders, maar met lef, techniek en spelinzicht troefde hij keer op keer zijn tegenstanders af. Gijs – die eigenlijk nog bij de O11 mag spelen – liet zien dat hij een flinke stap aan het maken is.
Sterke start van de competitie
De eerste competitiewedstrijd was thuis tegen Juventa uit Nijverdal. De Boys waren in de eerste helft duidelijk de betere ploeg. Er werden veel kansen gecreëerd en Hidde Bosch was twee keer trefzeker. Hidde, vanaf de linkerflank, kapte naar binnen en schoot beide keren hard met rechts raak in de korte hoek. De tweede goal kwam tot stand na een prachtige steekpass van Quint Kloosterman.
Juventa had eigenlijk geen echte kansen. Het sterke centrale duo Levi Dubbink en Stijn Westerik hield alles onder controle, waardoor de tegenstander nauwelijks gevaar kon stichten. Op het middenveld controleerden Gijs Westerik en Joris Ekkel het spel. Ze onderschepten veel passes en zetten met goede inspeelpasses de aanval telkens in gang.
Na rust, met enkele wissels, veranderde het spelbeeld wat. De 2-0 bleef op het bord staan, maar het vloeiende spel van de eerste helft was wat verdwenen. Toch bleef Vroomshoopse Boys de betere ploeg.
Winst tegen Bergentheim
Ook afgelopen zaterdag tegen Bergentheim was dat patroon zichtbaar. Het team van Niels Pierik begon sterk, maar in de tweede helft zakte het spel wat in.
Opstelling Vroomshoopse Boys JO13-1:
Doel: Tygo Luchies
Verdediging: Sem Bokhove, Stijn Westerik, Levi Dubbink, Jayden Bolhoeve
Middenveld: Gijs Westerik, Joris Ekkel, Quint Kloosterman
Aanval: Kian Snijders, Joël Brakert, Hidde Bosch
Wissels: Steff Schutte, Ian Huisman, Babet Karsten
Jayden Bolhoeve moest de afgelopen weken vechten voor een plek in de drukbezet¬te voorhoede. Vorige week liet hij op de backpositie zien dat hij op meerdere plekken inzetbaar is. Die veelzijdigheid werd beloond met een basisplek als linksback — en dat deed hij uitstekend. Zijn directe tegenstander had de hele wedstrijd weinig te vertellen.
Na een wat rommelige openingsfase kregen de Boys steeds meer grip op de wedstrijd. Met mooie combinaties werd Bergentheim onder druk gezet en na zeven minuten viel de eerste goal. Na een ongelukkig moment van de keeper was Hidde Bosch er als de kippen bij om de fout af te straffen. Niet veel later leek Joël Brakert de 2-0 te maken, maar de grensrechter vlagde voor buitenspel. Later bleek op videobeelden dat het een zuivere treffer was.
In de tweede helft trok de mist letterlijk over het veld — en dat was ook figuurlijk het geval. Het zicht werd minder, en ook het spel van de Boys verloor wat scherpte. Een hard schot spatte via de lat recht naar beneden en leek zelfs achter de lijn te stuiteren, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Zelfs hij kon het door de mist nauwelijks zien. Zoals het zicht verdween, verdween ook het goede spel.
De stand bleef uiteindelijk 1-0, waarmee de Boys wederom de volle buit pakten.
Vier keer winst op rij
Na twee competitiewedstrijden heeft Vroomshoopse Boys JO13-1 zes punten en nog geen goal tegen. Het verschil met de hoofdklasse lijkt duidelijk, maar dat hoeft geen nadeel te zijn. Deze klasse dwingt de Boys om zelf meer het spel te maken, wat goed is voor de ontwikkeling van het team. Vooral het middenveld komt daardoor beter tot zijn recht.
Met vier overwinningen op rij — inclusief de oefenpot tegen Enter — kunnen we stellen: een goed begin is inderdaad het halve werk!

Deel op :

    • facebook
    • foot_xan
    • insta
  • Tags :