Op het sportpark Het Klaverblad op het adres Koningin Julianalaan 8 in Nieuwleusen speelt Vroomshoopse Boys op zaterdag 14 maart aanstaande uit tegen SV Nieuwleusen. Om 14.30 uur wordt er afgetrapt.
SV Nieuwleusen werd vorig seizoen overtuigend kampioen van de tweede klasse Noord en promoveerden voor de eerste keer in de clubgeschiedenis naar een nog hoger niveau. Dat terwijl de oranjehemden de seizoenen daarvoor ook al in de tweede klasse Oost nadrukkelijk op de deur van de eerste klasse klopten. Het eindstation was toen meestal de nacompetitie om promotie.
Dit seizoen gaat het op zich helemaal niet zo slecht, maar op de beslissende momenten is het te vaak ‘net niet’. Een voorbeeld daarvan is de uitwedstrijd van SV Nieuwleusen van afgelopen zaterdag in Haaksbergen tegen de gedoodverfde kampioenskandidaat Bon Boys. Eerst werd heel knap een achterstand teniet gedaan door SV Nieuwleusen, maar in de laatste seconde kreeg de tegenstander toch weer de kans om toe te slaan en met 4-3 te winnen.
Kenmerkend voor het spel van SV Nieuwleusen is het enthousiasme, de tomeloze inzet en de beleving van het team. Dat was op zaterdag 25 oktober 2025 met name in de eerste helft in de ‘heenwedstrijd’ bij Vroomshoopse Boys ook merkbaar. De Boys hield echter verdedigend stand, maakte de 1-0 en sloeg in de tweede helft beslissend toe met twee extra doelpunten: 3-0. SV Nieuwleusen is ambitieus en is nu al bezig met het aantrekken van regionale beloftevolle spelers om zo de selectie voor het volgend seizoen op peil te houden of te verbeteren.
Vroomshoopse Boys beleefde afgelopen zaterdag een uitermate lastige middag tegen hekkensluiter Sparta Enschede. Door blessures en vooral schorsingen ontbraken er maar liefst zes potentiële eerste elftalspelers van de Boys bij de aftrap op de eigen Bosrand. De vervangers bij de Boys hielden zich gaandeweg het duel steeds beter staande en gooiden veel inzet en karakter in de strijd. De wedstrijd kantelde daardoor na een 2-1 achterstand bij de rust voor de thuisploeg. Bijna was de Boys zelfs door een doelpunt in de slotfase nog met een 3-2 overwinning van het veld gestapt. Pas in de extra tijd sleepte het opvallend sterk en bepaald niet als een degradatiekandidaat spelende Sparta Enschede een 3-3 gelijkspel uit het vuur.
Er is tegen SV Nieuwleusen qua spelersaanbod weer (veel) meer te kiezen voor hoofdtrainer Robert Bosma en zijn assistent René Netters. De eclatante 5-1 uitoverwinning op MVV’29 op zaterdagavond 28 februari j.l. liet zien dat het met de vorm van Vroomshoopse Boys wel goed zit. Nu is het zaak voor de Boys om meer afstand te nemen van de onderste ploegen en zo nog steviger gepositioneerd te staan in de veilige middenmoot van de eerste klasse G. van het district Oost.
Het behoeft verder geen betoog dat winst van onze favorieten in Nieuwleusen daartoe echt gaat bijdragen. Het verschil tussen beide teams is momenteel 4 punten in het voordeel van Vroomshoopse Boys, waarbij SV Nieuwleusen een wedstrijd minder heeft gespeeld dan de Boys. Die inhaalwedstrijd wordt door SV Nieuwleusen op zaterdag 4 april thuis afgewerkt tegen FC Winterswijk. Ziedaar het aantoonbaar belang van de wedstrijd van a.s. zaterdag, waarbij er weer gerekend wordt op de onvoorwaardelijke steun van onze Boys-supporters.



Deel op :
Tags :

